Slovo hejtmana

Vážení občané, milí sousedé,

když jsem před rokem zmínil v novoročním přání čínský horoskop a rok vepře, pár lidí se mě ptalo, proč tahám do Olomouckého kraje čínskou astrologii. Další si pochvalovali, že to bylo zajímavé zpestření. A tak si dovolím – ač opravdu nejsem vyznavačem horoskopů – v odkazu na čínské učence pokračovat.

Loňský rok vepře měl lidem přinést hojnost a bohatství, ale jen v případě, že má člověk své plány promyšlené a je na sebe přísný. Nevím jak u vás, ale v rámci Olomouckého kraje se tato prognóza vyplnila. Plánem pro nás bylo programové prohlášení rady a jeho důraz na bezpečnost, opravy silnic, zlepšení péče o seniory i nemocné lidi nebo zvýšení prestiže učňovského školství.

Jak to dopadlo? Díky přísnému, ale zároveň dostatečně štědrému krajskému rozpočtu se nám podařilo opravit všechny plánované silnice. Více peněz než dříve šlo do domovů pro seniory, ale i do škol, do ochrany životního prostředí, do kultury a na sportování dětí. Začali jsme tvořit bohatství, a to nejen finanční, které můžeme v příštích letech rozvinout.

A jaký bude ten letošních rok? Podle čínských mudrců půjde o rok krysy, který se ponese ve znamení nových příležitostí. Bude přát aktivním lidem, kteří nedělají vše jen pro peníze, ale hlavně pro dobrý pocit.

Takových lidí máme v našem kraji hodně. Od starostů přes doktory, učitele, organizátory sportovních akcí a vedoucí dětských kroužků až po všechny z vás, kterým není lhostejné, jak to vypadá ve vaší ulici nebo na vesnici, kde žijete. Jde o vás všechny, kteří každý den vstáváte v pět ráno do práce, mnohdy žijete od výplaty k výplatě, ale přesto se vzorně staráte o své rodiny, o své děti a staré rodiče.

Vám všem bych chtěl ze srdce poděkovat a zároveň popřát šťastný a úspěšný rok 2020. Slibuji, že náš Olomoucký kraj zde je a bude pro vás. I v novém roce 2020 jsme připraveni vám pomáhat.

Na závěr mám pro vás ještě jednu dobrou zprávu. Podle čínského horoskopu letos začnete vydělávat více peněz než dříve a podaří se vám něco ušetřit – třeba na nové kolo pro děti, na opravu střechy nebo na hezkou dovolenou.

Tak snad se staří Číňané nespletli. A pokud to náhodou s těmi penězi letos nevyjde, přeji vám všem hlavně zdraví. To si za peníze nekoupíme a přitom je nejdůležitější, věřte mi.

Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje

Sociální sítě

Hejtuj mě

Pro všechny, kterým leží na srdci osud Olomouckého kraje!

Hned po nástupu do funkce hejtmana jsem vám slíbil maximální otevřenost. Dříve to tak nebylo, ale od teď se na krajském úřadě nebude rozhodovat za zavřenými dveřmi kanceláří. Chci s vámi komunikovat, chci naslouchat. 

Proto vás vyzývám: pokud se vám něco nelíbí na mně nebo na krajském úřadu, napište mi! Nepotrpím si na servítky ani vybraný úřednický jazyk, právě naopak – budu rád, když mě oslovíte tak, jako kdybych s vámi seděl na kávě nebo u piva. Já vám na oplátku slibuji, že vaše připomínky a názory budu brát vážně.

Své podněty, názory nebo kritické poznámky mně pište na email: prohejtmana@kr-olomoucky.cz.
Na vaše komentáře a hejty budu pravidelně reagovat a odpovídat.

Těším se, že společně uděláme z našeho kraje lepší místo k životu.

Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje

P.S. Hejtuj je moderní výraz pro kritické názory, chci tím vyhecovat k diskuzi i mladé, snad se to povede :)

O mně

about

Ladislav Okleštěk se narodil v Prostějově, je mu 56 let. Dvacet let starostoval ve Výšovicích na Prostějovsku. Je předsedou krajské organizace ANO v Olomouckém kraji a od roku 2013 poslancem. Život ale zná i z druhé strany, pracoval v zemědělském družstvu a v době starostování podnikal, 16 z 20 let byl neuvolněným starostou a vedení obce tak bylo vlastně jeho koníčkem. V roce 2016 kandidoval do Zastupitelstva Olomouckého kraje, ve volbách uspěl a stal se krajským zastupitelem. Dne 27. února 2017 byl členy zastupitelstva zvolen hejtmanem Olomouckého kraje.
Ladislav Okleštěk je ženatý, má dceru a syna.

Programové priority

Bezpečnost na 1. místě

O migrantech rozhodují občané, ne EU
Větší podpora policistů a hasičů
Stop zneužívání sociálních dávek

Dobře dostupný kraj

Urychlené dokončení D1 na Přerovsku
Masivní investice do krajských silnic a obchvatů měst
Modernizace tratí a zrychlení vlakových spojů

Zdravý kraj

Špičkoví lékaři a moderní přístroje pro občany
Promyšlené investice do krajských nemocnic
Podpora zdravotnictví i v menších městech a horských oblastech

Chytrý mladý kraj

Promyšlená podpora technických oborů
Z gymnázií elitní vzdělávací instituce
Konec středoškoláků bez uplatnění
Inkluze nesmí narušit plynulost výuky
Modernizace sportovišť pro volný čas dětí
Podpora startovacích bytů pro mladé

Zelenější kraj

Další kola kotlíkových dotací
Nová průmyslová nebo zemědělská výroba v chátrajících areálech
Dlouhodobá koncepce boje proti suchu i povodním

Kraj přívětivý k seniorům

Investice do hospiců, stacionářů i odlehčovacích služeb
Prioritní podpora rodin, které pečují o své příbuzné
Hustá síť volnočasových aktivit pro seniory
Proti „šmejdům“ a trestné činnosti na seniorech

Fotogalerie

team-image
team-image
team-image
team-image
team-image
team-image
team-image
team-image
team-image
team-image
team-image
team-image
foto: Zdeněk Polách

Napište mi